VYUŽIJ VÍKENDOVOU SLEVU 77 KČ NA VŠECHNY TIPY A TIKETY S KÓDEM: ROBVIKEND
Nabídka končí za:
header

Novinky

news
Sport

Extraliga – čtvrtfinále

20.04.2022 | 7 minut

Čeká nás začátek čtvrtfinále play-off české Extraligy ledního hokeje. První 4 týmy v tabulce měly více času na oddech (Hradec Králové, České Budějovice, Třinec a Sparta Praha), odpočívaly a čekaly na své soupeře. Pojďme se podívat a představit si čtvrtfinálové dvojice. 

Hradec Králové vs. Mladá Boleslav

První dvojicí je Mountfield Hradec Králové a BK Mladá Boleslav. Mladá Boleslav prošla přes utrápený souboj s Plzní, který se protáhl na 5 zápasů.

Dalo by se říct, že vítězem se stal méně neschopný tým. Forma u obou týmů byla velmi kolísavá. Domnívám se, že v souboji s Hradcem nebude mít Mladá Boleslav příliš velkou šanci na výhru. Zaprvé bude rozhodovat aktuální forma, zadruhé vynikající domácí zápasy Hradce Králové. Zmiňovaný tým patřil mezi ty nejlepší, co se týče domácí formy na vlastním stadionu. Navíc bych řekl, že na Mladou Boleslav vcelku umí.

První zápas začíná 19.3.2022 v Hradci Králové. Na stejném místě se utkají i 23.3.2022. Předpokládám, že se Hradec chopí vedení 2:0 v sérii. Odhadoval bych, že v těchto zmíněných zápasech Mladá Boleslav nevstřelí více jak 4 góly za oba zápasy. Naopak Hradec bude rozjetý jako mašina. Zajímavé by bylo vsadit si na velké množství střel Hradce Králové – čekám od něj velké nasazení. Celkovým vítězem se za mě stane tým Mountfield Hradec Králové a pro BK Mladou Boleslav tím pádem skončí sezóna.

České Budějovice vs. Pardubice

Jdeme na druhou čtvrtfinálovou dvojici. Tou jsou Madeta Motor České Budějovice proti týmu HC Dynamo Pardubice. První zmiňovaný tým můžeme okomentovat jako velké překvapení sezóny. V týmu jim hrají zkušení hráči a chytá jim kvalitní brankář – Dominik Hrachovina. Dominik sesbíral mnoho zkušeností, jak ve Finské lize, kde s Tapparou Tampere dokázal vyhrát titul, tak v české sezóně 19/20, kdy úspěšně chytal za Liberec. Hrachovina bude dle mého názoru silnou zbraní do play-off.

Pardubice představili tuto sezónu velice silný tým. Jednu dobu dokonce dominovali celé Extralize. Ke konci sezóny přišla od Pardubic krize. Těžko říct, čím byla způsobená. Tímto se připravily o již zmíněnou první čtyřku a umístily se až na pátém místě.

Kvůli tomu byli nuceni hrát předkolo s Karlovými Vary, kde se v zápasech vcelku trápily a žádný hezký hokejový výkon se nekonal. V tomto souboji bych rozhodně neviděl jednoznačného vítěze, ale předpokládám, že České Budějovice budou mít navrch zejména v psychické stránce.

První dva zápasy se budou hrát v Českých Budějovicích. Očekávám velmi opatrné zápasy. Sázel bych spíše méně branek – méně jak 6,5g v každém zápase. První zápas se odehraje 21.3.2022, druhý hned o den později. Poté nás čekají dva zápasy v Pardubicích – 25.3.2022 a 26.3.2022.

V Pardubicích to bude mít protější tým velmi těžké. Dá se říct, že Českým Budějovicím Pardubice jako soupeř vyhovují. V sezóně je dokázali dvakrát vypráskat s velkými gólovými rozdíly. 30.12.2021 si Pardubice pokazily konec roku prohrou 1:6 na domácím ledě. První třetina zápasu se silně nevyvedla a hned po 11 minutách zaostávaly o 4 branky. Ovšem na střely se jednalo o vyrovnaný zápas. Nemůžeme mluvit o úplné náhodě, ale myslím si, že ve zmiňovaném zápase se ani Pardubicím příliš nechtělo.

Pardubice navíc v posledních 10 kolech Extraligy nasbíraly 8 proher. Jejich forma šla výrazně dolů. Jak se bude tato série vyvíjet? Soudím, že se bude hrát minimálně na 6 zápasů. Mírně bych favorizoval České Budějovice. Věřím, že tým provází zdravější a silnější psychika. Budou mít lepší bránu a očekávám větší hlad po úspěchu. Nedivil bych se, kdyby České Budějovice prošly až do semifinále. Pro budějovický tým se také přikláním z důvodu utrápeného předkola Pardubic s Karlovými Vary. Navíc měly České Budějovice delší čas na odpočinek.

Třinec vs. Vítkovice

Třetí čtvrtfinálová dvojice – HC Oceláři Třinec vs. HC Vítkovice Ridera. Vítkovice zažily infarktovou sérii s Olomoucí, kde rozhodoval až pátý zápas. Jak Vítkovice, tak Olomouc zužovala řada zranění a viróz. Vítkovice se s tím však dokázaly poprat.

V pátém zápasu předvedly srdce a udělaly vše proto, aby sérii zvrátily. To se jim povedlo, otočily sérii, postoupily přes Olomouc, ale stálo je to strašně moc. Přivítá je suverénní Třinec, který ke konci sezóny šetřil síly na play-off. Zmiňovaná dvojice nám začíná zápasem v Třinci již 19.3.2022. Další zápas proběhne následující den znovu v Třinci. 23. a 24.3.2022 se bude hrát ve Vítkovicích.

Další zápasy by se plánovaly v případě, že by se série protáhla na více než 4 utkání. Myslím si, že první dva zápasy mají jasného vítěze – Třinec. Je to tým, který má veškeré předpoklady pro výhru titulu. Jsou výborní vepředu, vzadu, v bráně. Nesmíme opomenout jejich psychiku a zkušenosti z play-off. Vítkovice tady budou o několik levelů níže a předpokládám, že tato série se neprotáhne na více jak 5 zápasů. Přibližně to vidím na 4:1 pro Třinec. Za první dva zápasy by Třinec mohl vstřelit nějakých 7 branek, Vítkovice vidím maximálně na 3-4 branky.

Sparta Praha vs. Liberec

Pojďme se podívat na poslední čtvrtfinálovou dvojici – HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec. Liberec promarnil místo v nejlepší čtyřce, neboť ke konci sezóny nesmyslně vyhořel, a skončil tím pádem až na 7. místě. Liberec má za sebou vskutku šílenou sérii s Brnem, kterou nakonec zdárně vyhrál v poměru na zápasy 3:2. V posledním zápase měli opravdu liberečtí hokejisté navrch.

Sice se natrápili, ale domnívám se, že jim toto vítězství hodně dalo, a to zejména psychicky. Sparta skončila před play-off na třetím místě. V tomto týmu se nachází obří kvality a zkušenosti. Největší slabinu pražského klubu vidím v bráně a obraně. To by mohla být taková sparťanská Achillova pata. Naopak liberecká achillovka je zejména nevyrovnanost výkonů. Sezónu odehráli velmi slabě. Již od začátku hráli bídně a za mě mohou být rádi, že se v druhé polovině sezóny vzchopili a dotáhli to až do play-off. Chyběl jim zraněný Šmíd, který se uzdravil a týmu jeho návrat velmi pomohl. Liberec by potřeboval stabilizovat útok. Co se týče útoku, tak jsou váhy na straně Sparty.

Série začíná na Spartě 21. a 22.3.2022 (S kým se uvidím?). Myslím si, že tato série bude velmi vyhrocená. Každopádně se budeme těšit na pěkný hokej. Domnívám se, že tady Sparta předvede dvě vítězství za sebou. Předpokládám, že bude padat velké množství branek. Jako postupujícího vidím Spartu. Rozhodnutí vidím v 6-7 zápasech. Série bude ze všech čtvrtfinálových dvojic nejvíce vyrovnaná a bude padat nejvíce gólů. Za vítězství Sparty bude hovořit především delší odpočinek a množství vstřelených branek v důsledku kvalitnější ofensivní síly (Chlapík, Sobotka, Řepík, Tomášek, Forman, Horák).

Rozuzlení

První semifinálovou dvojici odhaduji na Hradec Králové s Českými Budějovicemi. Druhá dvojice bude za mě Třinec proti Spartě. Další mé predikce si budete moci přečíst v příštím, navazujícím článku. Myslím si, že budou postupovat týmy s delším odpočinek, které byly výše v tabulce. Postup Českých Budějovic přes Pardubice bude pro mnohé nejspíše překvapením. Když se podíváme na kurzy, tak České Budějovice platí za pozici outsidera s kurzem 2,18. Zajisté však stojí za to věřit budějovickému týmu.

Závěr

Dejte vědět na web, Instagram či Facebook, co na článek a mé predikce říkáte. Co si myslíte vy? Splní se mé předpoklady, či to nakonec bude úplně jinak? Nezbývá nic jiného než čekat.

Ať se zelená!

Sport
Team Robstark

Pracujeme pro tebe na aktuálních článcích z oblasti sportu, sázení, kryptoměn a investování. Pro více informací nás začni sledovat na Instagramu, Facebooku a Twitteru.