Ultimátní vánoční nadílka od Roba! 🎁 Sleva 30 % na všechny tipy a tikety s kódem "ROB30"!

Nabídka končí za:
Sázení

Šedá eminence sázení – nahlédni pod pokličku naší knihy o sázení

20.06.2022 | 5 minut

Co si můžeš představit pod pojmem šedá eminence sázení? Nečistá hra, nefér události ve sportu. Představ si například vypuštěné utkání ve prospěch soupeře, nebo ve prospěch toho, kdo má vsazeno.

To ale neznamená, že o tom ví celý tým. Celý zápas může rozhodnout jen několik klíčových hráčů. O neférovém jednání nikdy neví celý tým. Na šedou eminenci můžeme narazit ve všech sportech a (téměř) na všech úrovních – od krajských a juniorských lig až po ligy absolutně nejvyšší. Musíme podotknout, že ovlivňování zápasů je trestný čin. Tento organizovaný zločin může přivést aktéry za mříže. Následuje také peněžitý trest a častokrát sestup do nižší soutěže (v minulosti např. Juventus). Pokud ti někdo říká, že má informace o domluveném zápase, tak je to absolutní nesmysl (viz nejmenovaní tipéři)! Ten, kdo o tom ví, takovou informaci nebude vynášet ven a riskovat, že někoho zavřou nebo někomu ukončí kariéru.

Kdy se takové výkony dají očekávat?

Stává se to, když danému týmu o nic nejde (třeba má jistý postup do play-off), nebo když z výsledku budou profitovat oba týmy. Představ si poslední kolo základní části. Oba týmy by v případě remízy postoupili do play-off. V případě, že by nebyla remíza, postoupil by pouze jeden tým. V takových případech se remízy dějí velmi často. Dalším příkladem jsou týmy, které jsou na sestupové příčce do nižší lig. Najednou ke konci sezóny mohou mít i 6, 7 výher v řadě a dokáží porážet týmy, které jsou na nejvyšších příčkách, a které body navíc nutně nepotřebují.
Dalším neférovým jednáním jsou domluvené výsledky zápasů v živém čase. Máme domácí tým, který si extrémně věří na soupeře. Na začátku zápasu si nechá vstřelit dva góly, a tím pádem kurz na výhru domácího týmu se znatelně zvýší. Následuje obrat a domácí tým nastřílí 6 gólů za sebou. Na takové obraty narážíme velmi často. Trenér týmu o takových událostech neví prakticky nikdy.
Do šedé eminence patří i stav, kdy se hráči mezi sebou domluví a naschvál prohrávají na úkor nespokojenosti s trenérem, či vedením. Toto se dělo u Pardubic v sezóně 2021/22. Doma úmyslně a demonstrativně prohrály, neboť se chtěly pomstít majiteli klubu. Mezi 1. a 2. nejvyšší hokejovou soutěží často dochází k různému vypomáhání mezi jednotlivými kluby. Uměl bys dát příklad klubů, které si takto navzájem pomáhají?

Co můžu jako jednotlivec dělat, když dojde ke korupčnímu jednání? 

Co nejlépe danou situaci popiš, připrav si podklady, popř. důkazy k danému zápasu, a poté můžeš podat podnět k ČSL (Český svaz ledního hokeje), PČR, nebo Transparency International. Pravděpodobnost toho, že se o šedé eminenci dozvíš, je však extrémně nízká.

Kniha o sázení se blíží!

Tento článek jsme sepsali jako takové nakousnutí rozsáhlé kapitoly v námi připravované knize o sázení, ve které máme šedou eminenci rozdělenou hned do několika podkapitol. Naše kniha vychází už v září! Co se týká sázení – dočteš se, jak si sám podrobně zanalyzovat zápas, čeho se u sázení musíš vyvarovat, základní strategie sázení, pravdivé negativní příběhy ze sázkařského prostředí, Robův přístup k sázení a samozřejmě Robovy vychytávky ­– rady, tipy a triky pro to, aby se sázení stalo tvým koníčkem a dlouhodobým pasivním příjmem. A to ještě není všechno! Kniha se skládá z mnoha částí a sázení zabírá přibližně jednu třetinu celého obsahu knihy. Jaké další kapitoly bude naše kniha (nejen) o sázení obsahovat? Na to si počkej v dalším článku, ve kterém ti naservírujeme další ochutnávku. Napiš nám na našem Instagramu, nebo Facebooku, o čem by sis v knize rád přečetl. Ať se zelená!
 

Sázení
Team Robstark

Pracujeme pro tebe na aktuálních článcích z oblasti sportu, sázení, kryptoměn a investování. Pro více informací nás začni sledovat na Instagramu, Facebooku a Twitteru.